Линија за истиснување на мрежа од PE пена

Краток опис:

Оваа машина за истиснување на овошна мрежа од пена EPE може да произведе мрежа од пена EPE,
што е нов мек материјал за пакување.Поради својата уникатна структура на ретикулација што се шири и
Еластичниот пенлив нето филм, тој е широко користен во пакувањето стаклени производи, прецизност
инструмент и разни плодови.


Детали за производот

1.jpg

ТИП FS-FPW70 FS-FPW75
ЕКСТРУДЕР   70/55 75/55
БРЗИНА НА ЗАВРТУВАЊЕ р/мин 5-60 5-50
СТАПКА НА ПЕНЕЊЕ   20-40 20-40
СПЕК.НА ПРОИЗВОДОТ мрежа 10-40 10-40
МЕТОД НА ЛАДЕЊЕ   СЕ ЛАДИ СО ВОЗДУХ И ВОДА
ИНСТАЛИРАН КАПАЦИТЕТ kw 25 28
ДИМЕНЗИЈА (Д*Ш*В) mm 11000*3000*1700 12000*3000*1800
ВКУПНА ТЕЖИНА (ПРИЛ.) T 2.5 3.0

 

Напомена: Горенаведените податоци се само за ваша референца и ги задржуваме правата за измена на нив
составна и машинска структура.Релевантните содржини вклучени во набавката на опрема треба да бидат
предмет на договорот.

.jpg

 

 Основана во 1994 година, Longkou Fushi Packing Machinery Co., Ltd има развиено пластична екструзија со сертификат CE, машина за вакуумско формирање, чистење на овошје, машина за депилација и оценување, линија за истиснување на листови од пена PS/EPE, ЕПЕ пена Net XPS Extrusion Line, Линија за истиснување на лим од пена за капа, PE/PS линија за рециклирање и пелетирање, тотално повеќе од 20 видови машини, кои се широко користени во областа на производство и преработка на овошје, пакување мебел, храна, медицински апарати и фармацевтски производи, електрони, уметност и занаетчиство, градежна индустрија, итн.

Ние сме еден од водечките производители на материјали за пакување и сродни машини.Во текот на шеснаесет години развој, ние сме високо искусни во производството на машини.Со брзо проширување на пазарниот удел од година во година, продажбата на нашите производи постепено се зголемува.Перформансите на нашите машини се секогаш на водечко место во споредба со истите производи на пазарот во зависност од квалитетот и цената.

Во зависност од високиот квалитет на производите и одличната услуга по продажбата, нашата компанија ужива голема репутација меѓу нашите клиенти.Производите се продаваат добро во повеќе од 20 провинции во Кина, а исто така се извезуваат во неколку земји и области.Нашата одлична услуга по продажбата секогаш може да гарантира редовна техничка поддршка за нашите клиенти.

Со задоволство ги поздравуваме домашните и странските пријатели да не посетат и да соработуваат со нас.

HTB1tk_FSpXXXXX2XVXXq6xXFXXXr

 .jpg

发泡网

 

Пакување и испорака

3.jpg

Детали за пакување: стандардно пакување за извоз
Детали за испорака: испорачани во 35 дена по плаќањето
HTB1UwjVSpXXXXX1XpXXq6xXFXXXf

 

Сертификати

5.jpg

HTB1PvzDigLD8KJjSszeq6yGRpXa1

 

 

Нашите услуги

 6.jpg

1.Longkou Fushi Packing Machinery Co., Ltd има развиено пластична екструзија машина со сертификат за CE, машина за формирање вакуум, чистење на овошје, машина за депилација и оценување, линија за истиснување на листови од пена PS/EPE, линија за истиснување на мрежа од пена EPE, линија за истиснување на мрежа со капа од пена, XPS Линија за истиснување на лимови од пена, PE/PS линија за рециклирање и пелетирање, тотално повеќе од 20 видови машини, кои се широко користени во областа на производство и преработка на овошје, пакување мебел, храна, медицински апарати и фармацевтски производи, електрони, уметност и занаетчиство, градежна индустрија итн.

2. Строг систем за контрола на квалитетот.

3. Побрзо време на водство од нашите конкуренти.

4. Одличен квалитет со разумна цена.

5. Силна техничка поддршка технички податоци, цртеж, итн.

6. Кабелски решенија за вашите посебни барања.

 

Најчесто поставувани прашања

 

П:.Зошто ја избирам вашата компанија?
О: 1) Ние сме еден од водечките производители на материјали за пакување и сродни машини.
2) Нашата компанија пронајдена во 1994 година, има повеќе од 20 години со силно искуство и напредна техника
3) Најдобар квалитет и најдобра услуга со конкурентна цена.1 година гаранција и доживотно одржување
4) Имаме CE сертификат и ISO 9001 сертификати.
5) Имаме професионален технички тим и ќе обезбедиме 24-часовна услуга

П: Колку долго е гаранцијата на машината?Каде можеме да ги купиме деловите по гаранција?
О: Гаранцијата е 1 година.Ќе спакуваме доволно резервни делови за секоја машина за да ја поддржиме нашата гаранција, и ако деловите се оштетени гаранција, ќе ви испратиме нови делови бесплатно по воздушен пат.И нашиот професионален технички тим може да понуди далечинска поддршка за да ве поучи и да го реши проблемот за вас.
Главните делови што сите ги користиме светски познатиот бренд, како Sieusns, Mitsubishi, ABB, Schneider итн. кои се лесни за купувачите да ги купат.И sous делови направени по нарачка, ќе ви ги продадеме по цена.

П: Каде се наоѓа вашата фабрика?Како можам да го посетам таму?
О: Нашата фабрика се наоѓа во градот Лонгкоу, провинцијата Шандонг, можете да летате до меѓународниот аеродром Јантаи Пенглаи. Кога ќе го потврдите летот бр. и тиус, кажете ни тогаш ќе ве земеме на аеродромот.
Нашата детална адреса е:

Индустриска зона Лангао, Сити Лонгкоу, провинција Шандонг, Кина
Longkou Fushi Packing Machinery Co., LTD.
Поштенски број: 265709

П: Што да подготвам освен суровина?
О: Треба да подготвите работилница, систем за вода за ладење, моќност, воздух на компресорот.

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • на
    WhatsApp онлајн разговор!