3Д машина за формирање налепници за Wallидови - Пакување од Кина Лонгку Фуши

3Д машина за формирање налепници за Wallидови

Краток опис:

налепници за налепници наефикасно, стабилно квалитетно


детали за производот

My company's 3D wall налепници за налепници наефикасно, стабилно квалитетно.

3Д wallидни налепници се нарекуваат и релјефни wallидни налепници , тоа ги прави wallsидовите тродимензионални она што луѓето го сакаат , 3Д ersидните налепници имаат карактеристики на убави, разновидни, флексибилни, изолација, отпорни на пламен, водоотпорни, антикорозивни, не-деформациони, анти -стареењето и така натаму , тоа може да локалните простор имаат административни нивоа чувствувате повеќе, може да се истакне начинот на живот со карактеристична домаќин и емоционална привлечност, водич на нова плима дека животот во красат.

125dsadf

1. Параметри на налепници за налепници на машина за формирање

модел FSQT2208
Применлив лист XPE
( мм) Спецификација 3-12мм дебелина 3-12мм
( мм) должина вовлекување  бесконечно прилагодување
( мм) Макс. Област за формирање 2200 × 800
( мм) Макс. Длабочина на формирање 100
) 模/ 分)работна ефикасност 5-15 калапи / минута
вкупна моќност 75Kw
( мм) Димензија 11000 × 1500 × 2000

 

2. Карактеристика на налепници за налепници на машина за формирање

1)PLC touch screen control system, greatly improve the stability of the equipment, it has self-monitoring function, simple and fast operation, with multi - group data memory storage function, change the mold, no need to re-set the temperature, pressure, time and so on.

2, Серво-моторно напојување, точно и без грешки, погодно за континуирано производство на целиот материјал, заштеда на труд и материјали

3, Делот за формирање притисок ја прифаќа четирицилиндричната и четири колоната автоматска рамнотежа за да се обезбеди прецизност на формирање на компресија на секоја позиција 0,1 мм

4) со променлива плоча притисок двојна брзина , флексибилни притисок, така што материјалот калапи ефект е подобро.

5, хидрауличен систем, соодветни електрични апарати се меѓународно познати брендови производи, заштеда на енергија, низок шум, едноставна работа, висока ефикасност

6, Контрола на грејниот дел преку конверторот на фреквенција, греење со циркулација на топол воздух од вентилатор, ефект на греење еднообразен и стабилен

7, опремата може да се прилагоди според барањата на клиентот 

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Интернет разговор!